A könyv a második világháború vége felé íródott, amikor rettenetes vihar pusztított hazánkon végig. Országunk jobban elpusztult, mint a tatárjárás és törökhódoltság idején. Mi lesz velünk? Feltámadunk-e még? És ha igen, milyen úton?
Ebben a helyzetben szól a szerző a magyar olvasóhoz, aki keresi nemzete és saját egyéni boldogságát. A nemzetmentő gondolatot össze kell kapcsolni az egyéni boldogulás vágyával! A könyv tanácsa: alapíts családi fészket! A jövő a megújult magyar családban van, amelyet a legvonzóbb szeretet fénye és melege hat át. Ha ezt tesszük, felvirrad a húsvét, újra feltámadunk.
A könyv tartalma:
Mi lesz velünk?
I. rész. Szeressétek egymást! („Nem jó az embernek egyedül lenni!” ; A férj boldogsága; „Ti férjek, szeressétek feleségteket!”; Kettős boldogság; Mit ad a gyermek a férfinak?; „Hiszen ő életem folytatása …”; A szeretet élő biztosítéka; Melyik gyermekedben áld meg az Isten?; Mit nyújt az otthon?; Állandó szövetség; Bontó és bomlasztó elemek; Mentsük, ami menthető!)
II. rész. … Ahogy én szerettelek titeket (A család legbensőbb élete; A szeretet ragyogó példája; A férfi megbecsülése; „Ha itt lettél volna …”; „Tudnád őt szeretni?”; „Békesség ennek a háznak!”; Hozzáköt a hála; Miért a családfelajánlás?)
III. rész. Maradjatok az én szeretetemben! (A családfelajánlás története; Pápák a családfelajánlásról; Kik ajánlják fel családjukat?; Előkészület a családfelajánlásra; A családfelajánlás szertartása; A felajánlás megújítása; A felajánlott családok kötelességei; A Családok Szeretet-szövetsége; A fogadalom és a felajánlás; A fogadalom; A felajánlás búcsúi; A 12 ígéret; A család imája; A felajánlott család olvasmányai)